- Προετοιμασία για την διαδικασία ηλεκτρονικών εγγραφών των μαθητών/τριών στο επόμενο σχολ. έτος 2024-25

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σύμφωνα με την ανακοίνωση του Υπουργείου που σας κοινοποιήθηκε (αφορά στην εγγραφή των μαθητών/τριών στην επόμενη τάξη μέσω gov.gr), αφού την μελετήσετε με προσοχή, παρακαλείσθε το συντομότερο δυνατό να συμπληρώσετε και να στείλετε στο Σχολείο τις Υπεύθυνες δηλώσεις συμπληρωμένες (δώστε ιδιαίτερη προσοχή στα στοιχεία επικοινωνίας: τηλέφωνο, διεύθυνση, e-mail).

Οι υπεύθυνες δηλώσεις μπορούν να σταλούν με 2 τρόπους:

1. Συμπληρώνετε τις δηλώσεις που μοιράστηκαν στους/στις μαθητές/τριες, θεωρείτε στο ΚΕΠ το γνήσιο της υπογραφής και τις στέλνετε στο Σχολείο.

2. Συνδέεσετε στο gov.gr ,

δημιουργείτε τις υπεύθυνες δηλώσεις, τις αποθηκεύετε και είτε τις εκτυπώνετε και τις στέλνετε στο Σχολείο είτε τις στέλνετε στο mail του Σχολείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Δείτε εδώ τα απαραίτητα έγγραφα:

1) επιστολή προς τους γονείς

2) Υπεύθυνη Δήλωση γονέα Α