- Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς - Αγιασμός

Την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους.

Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει 08:15.

Τα σχολικά λεωφορεία θα ξεκινήσουν από τα χωριά στις 08:00 για να μεταφέρουν τους μαθητές στο Σχολείο.

Θα ακολουθήσει η διανομή σχολικών βιβλίων στους μαθητές. Όσες και όσοι μαθητές επιθυμούν, μπορούν να φέρουν μαθητικές τσάντες για τα βιβλία (θα υπάρχουν και πλαστικές σακούλες).

Στις 11:00 θα αρχίσει η τελετή αγιασμού. Θα μας τιμήσουν με την παρουσία τους  η Διευθύντρια Α΄βάθμιας & Β΄βάθμιας Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδος κ. Ελένη Μπενιάτα, ο Προïστάμενος της Β΄θμιας Εκπ/σης Ν. Φθιώτιδας κ. Κωνσταντίνος Σπαλιώρας, εκπρόσωποι του Δήμου Μακρακώμης και εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου.

Τα λεωφορεία θα παραλάβουν τους μαθητές για τα χωριά στις 11:40.

Ο Σύλλογος διδασκόντων εύχεται σε όλους ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Χρήστος Αλεξάκης

Ο Δ/ντής του ΓΕΛ Σπερχειάδας